Archív
Fuzzy Earth: Unfortunate yet Brave Species
2023. február 17. – március 9.
Megnyitó: 2023. feburár 17. 19:00
Kurátor: Viski Noémi
~~~~~~~~~~~~~~~~
Fuzzy Earth: unfortunate yet brave species
A Fuzzy Earth (Gedeon Tekla és Sebastian Gschanes) kiállítása
Kurátor: Viski Noémi
Február 17 – március 9.
A Fuzzy Earth kollektíva legújabb installációja, az Unfortunate yet Brave Species a kihalt Rapa Nui (Húsvét-szigeti) ökoszisztéma biológiai feltámasztásának kísérletét és annak etikai következményeit vizsgálja.
Feljegyzések egy sosem látott fajról:
Pálma 1 –
.....................≥ v ≤......................
........................().........................
.................... > ∼ <......................
Pálma 2 – A patkány rágta, az ember vágta. A szigetet benépesítő Rapa Nui társadalom közel nyolcszáz év leforgása alatt a kihalásig sodorta a sziget növény- és állatvilágának egyes fajait, mely végül saját népük és kultúrájuk végéhez is vezetett. Patkányt tenyésztettek, építettek, vallási rituálékat tartottak, túlnépesedtek, éheztek, a kannibalizmus felé fordultak.
(…)
Pálma 9 – ekocídium (olyan mértékű környezetrombolás, amely az ökológiai egyensúly felbomlásához vezethet)
Pálma 10 – A Paschalococos disperta a Húsvét-sziget őshonos kókuszpálma faja volt. 1650 körül tűnt el a pollenrekordból.
Pálma 11 – Pollen, Kókusz és Fitolit: A Húsvét-szigeti pálma egykori létezését csupán a tavak medrében talált pollenek, a barlangok mélyén feltárt kókuszhéjak és az üledékekben megbúvó mikroszkopikus növényi maradványok bizonyítják.
(…)
Pálma 20 – Ma a kutatók a faj feltámasztásának esélyeit vizsgálják: a talált leletek és korunk technológiai vívmányai már elegendőek lehetnek arra, hogy a Rapa Nui pálmát megújult formában viszontláthassuk.
Pálma 21 – Van-e értelme feltámasztani egy fajt, ha annak eredeti környezeti adottságai már nem léteznek? Ki dönti el, hogy melyik faj érdemel örök életet?
(…)
Pálma 24 – A Fuzzy Earth által feltámasztott pálma, amely egyaránt idézi a halál és az újjászületés, a megbánás és a vágyakozás gondolatát, a civilizáció lejtmenetét és az ember képességeinek, hatáskörének (látszólagos) növekedését. A fa rituális ajánlásként és új, fantasztikus teremtményként keresi helyét a világban.
Megnyitó: 2023. február 17. 19:00
Zenei performansz: Esteban de la Torre
Esteban de la Torre az EJTECH kétszemélyes formáció egyik tagja, ahol hang- és médiaművészként tevékenykedik nagyméretű installációk, hiperfizikai felületek és programozható anyagok létrehozásán. A Fuzzy Earth kiállításmegnyitóján zenei performanszában a Rapai Nui ökoszisztéma morajlását idézi meg.
Nagy Iza: Metil-jazmonát
2023. január 13. – február 3.
Megnyitó: 2023. január 13. 19:00
A kiállítást megnyitja: Erdei Krisztina, fotográfus
Kurátor: Viski Noémi
~~~~~~~~~~~~~~~~
Metil-jazmonát: hormon, amelyet a sérülést szenvedett növény kezd termelni, ezzel jelezve a többi növénynek, hogy veszély közeledik.
Nagy Iza önálló kiállításában kísérletet tesz arra, hogy új perspektívát kínáljon fel az ember és a természet viszonyrendszerében. Alaptézise, hogy a sokaknál szorongást is kiváltó ökokrízist az emberközpontúság meghaladásával orvosolhatjuk. A tárlat egy olyan állapotot vagy kort feltételez, melyben a biotechnológia és az orvostudomány szabadon teremthet kimérákat és olyan élőlényeket, amelyek nálunk sikeresebben küzdenek meg az antropocén viszontagságaival. Mi történik, ha a Turritopsis dohrnii nevű, biológiai halhatatlan medúzafajt az emberrel keresztezzük, vagy ha a növények biológiai mechanizmusaival, sajátos tér-, idő- vagy veszélyérzékelésükkel más élőlényeket ruházunk fel?
Nagy Iza az emberi létforma metamorfózisának kutatása közben egy hibrid valóságot teremt, melyben visszakapcsolódhatunk a természethez és sikerrel vehetjük az ökológiai rendszerünk összeomlásával járó akadályokat is. Szintetikus és organikus anyagok ötvözésével spekulatív szerveket hoz létre, amelyek az állat- és növényvilág mechanizmusaiból és formáiból eredeztetett, új érzékszervekként is funkcionálhatnak. Az organikus világ különböző komponenseiből olyan létállapotok születnek, melyeket eddig a modern emberkép sterilitásán kívül értelmeztünk, és amelyek éppen ezért egyidejűleg válthatnak ki csodálatot és viszolygást. A spekulatív poszthumanizmus alapelképzelése, hogy a jövőben létrejöhetnek olyan poszthumán entitások, amelyek az emberi léptéket és intelligenciát képesek meghaladni. A spekulatív design és a fotográfia eszköztárának segítségével készült munkák ezekkel a lehetséges entitásokkal ismertetnek meg minket.
A kiállítás megtekinthető 2023. február 3-ig nyitvatartási időben.
Trixie the Pixie: Flow House
Teleki Kitti kiállítása
Megtekinthető: 2022. december 8. és 2023. január 6. között
Megnyitó: 12.07. 19:00
★Welcome to the Flow House! ★
A Flow House az a hely, ahol garantáltan lecsendesítheted az elméd. Tudjuk, hogy most erre van szükséged, és nyugi, nem vagy ezzel egyedül: Trixie, az Instagramról ismert animált internetes perszóna már több mint egy éve kutatja, melyek azok a hatékony relaxációs gyakorlatok, amelyek által sikerülhet összhangba kerülni magunkkal, értékelni a jelent és újra megtalálni a lelki egyensúlyt. 2021 óta sokat fejlődött, ma már a legapróbb dolgok, például a hangyák számolgatása vagy a növényekkel való interakciók is képesek örömet okozni neki. Trixie most egy intim térbe, a saját otthonába invitál, hogy téged is beavasson a kedvenc mindfulness gyakorlataiba!
Lakásavató: december 7. 19:00
Köszöntőt mond: Domonyi Rita, dramaturg
Cím: 1075 Budapest, Király utca 11., K11 LABOR
A Flow House látogatható 2022. december 8. és 2023. január 6. között.
๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑
Teleki Kitti animációs filmrendező projektje, a Trixie the Pixie 2021-ben indult az Instagramon, a diplomamunka idén a MOME rektori különdíjában részesült. Az oldal egy huszonéves internetes perszóna, Trixie életébe ad bepillantást. Önismereti útját – generációjához hasonlóan – az Instagramon dokumentálja, az ő feedjébe azonban nem csupán a legjobb pillanatok kerülnek be. Látjuk, hogy olykor ő is szorong, éretlenül viselkedik és küzd az időbeosztással. A mikro-kontentek (GIF-ek, illusztrációk, képregények) a fiatal felnőtteket érintő aktuális témákról és kérdésekről szólnak, melyek önálló vizuális naplószerű etűdökként is értelmezhetőek. Trixie esetlenségére a karakter ábrázolásmódja is ráerősít, éppen ettől tudunk könnyen azonosulni vele.
Az interaktív kiállítás a Trixie élményeit feldolgozó installációs szituációkon és mozgóképes tartalmakon keresztül mutatja be, hogyan lehet a mentális egészséggel és az önismerettel kapcsolatos kérdéseket az animáció segítségével tematizálni. A látványvilág ismerős lehet: a régi rajzfilmeket idéző vizualitás vagy éppen az ikonikus Polly Pocket játékokra reflektáló Flow House-struktúra egyaránt apró, nosztalgikus utalások a kilencvenes és kétezres évek fordulójára, amikor Trixie még gyerek volt.
Trixie the Pixie az Instagramon: https://www.instagram.com/trixithepixie/
Lovrity Anna Katalin: Az elveszett fagyigombóc
Megtekinthető: 2022. november 19-tól december 4-ig
Megnyitó: 11.18. | 19:00
Lovrity Anna Katalin animációs filmrendező és illusztrátor a festészet felől érkezett a mozgókép világába, így az animációs filmekre általában jellemző rajzosság és karakterfókusz helyett az ő munkáit sokkal inkább a foltok, az élénk színek, és az ezekből alkotott lírai tájképek dominálják. Vizuális nyelvét ez teszi egyedivé, egyúttal ez az, ami újra és újra kihívás elé állítja őt alkotás közben. Hogyan lehet a homogén felületeket mozgásba hozni? Mi az a minimum rajzolt részlet, amely a befogadó számára szükséges a karakterek és tárgyak megértéséhez? Miként válhat ez az ábrázolásmód univerzálissá és használhatóvá egyéb, nem mozgóképes vizuális műfajokban és a design területén?
A K11 LABOR kiállításán az animációs filmrendező 2017-ben bemutatott Vulkánsziget című rövidfilmjével, az egyedi vizuális nyelvvel létrehozott tájakat és lényeket bemutató illusztrációkkal, illetve az illusztrációk tárgyi formáival, a Lovrity Anna Katalin által társalapított Kirakós Budapest és what the rug márkák termékeivel is találkozhatunk.
A megnyitó estéjén 20:30-tól az Országos Rajzfilmünnep programjához és a kiállításhoz kapcsolódva kortárs magyar alkotók animációs rövidfilmjeit vetítjük 21:30-ig.
KAPCSOLÓDÓ ESEMÉNYEK:
Mesetánc a dzsungel állataival – workshop gyerekeknek
Az Országos Rajzfilmünnep november 19-i programsorozatában a rajzfilmvetítések között workshopokkal is várunk titeket a K11-ben. 16:00-tól Rubi Anna kortárs tánctanár Lovrity Anna Katalin animációs filmrendező közreműködésével tart workshopot gyerekeknek, melyen különböző hangulatú és formájú állatokat keltünk életre. A játék fejleszti a kreativitást, a megfigyelőképességet és jól átmozgatja a résztvevőket.
Max. létszám: 15 fő.
A workshop alsó tagozatos általános iskolásoknak ajánlott!
Jegyek:
Elővételben: 1.000 Ft
A helyszínen: 1.500 Ft
Nők elleni erőszak a vásznon – Animációs filmvetítés és szakmai beszélgetés
November 25. a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja, ennek alkalmából a K11 LABOR szervezésében animációs filmvetítést és szakmai beszélgetést tartunk 18:00-tól a K11-ben.
Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című diplomafilmjét 2017-ben mutatták be a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Az animációs rövidfilm egy egyenlőtlen érzelmi és hatalmi játszma történetét dolgozza fel: a cselekményben egy fiatal nőstény tigris kiszolgáltatottságát és megküzdési stratégiáját követhetjük nyomon. Akkor 2017-ben, a vetítés után néhány hónappal robbant ki a Weinstein-botrány és indult útjára a #metoo mozgalom.
A K11 LABOR által szervezett esemény első fél órájában három, a nők elleni erőszakot tematizáló rövidfilmet vetítünk, majd az azt követő szakmai beszélgetésen meghívott előadókkal járunk utána az erőszakot tematizáló animációk történetének, ábrázolásmódjainak és társadalomban betöltött lehetséges szerepüknek.
Meghívott előadók:
Ábrai Hermelin, a NANE és a Patent egyesületek aktivistája és prevenciós foglalkozástartója
Gyenge Zsolt, filmkritikus
Lovrity Anna Katalin, animációs filmrendező
Moderátor: Bartal Dóra, újságíró, az ELTE BTK doktorandusza
A téma érzékenysége és az explicit tartalmak miatt az eseményen való részvétel 16 éves kor felett ajánlott.
Belépő: 500Ft
Megvásárolható készpénzes fizetéssel a helyszínen vagy online.
Szimbio Lab – Organikus Design bemutatkozó kiállítás és workshop-sorozat
Megtekinthető: 2022. október 6-tól október 28-ig
Megnyitó: 10.06. | 19:00
A Szimbio Lab csoport tagjai (Kis-Barakső Alexandra, Márföldi Dóri és Huszár Fanni) a kortárs design innovatív tendenciáit építik be tevékenységükbe, aminek legjellemzőbb szegmenseit az organikus, slow tervezési metódusok kutatása, a bio- és distributed design és a fenntartható szemlélettel kapcsolatos edukációs workshopok alkotják. Ezen belül kiemelt fókuszt kapnak a növeszthető alapanyagok (kombucha, micélium), amikből különböző kísérleti folyamatok során eltérő anyagok, anyagminőségek hozhatók létre. A kiállításon a csoport kísérleti folyamatainak eddigi eredményeit láthatjuk, például a tematikus bio- és organikus anyagpalettákat, valamint az ezekből kiindulva létrehozott kísérleti tárgyakat, kollekciókat. Emellett a 2022-es biodesign workshopok résztvevőinek munkái is kiállításra kerülnek.
A kiállításhoz tematikus tárlatvezetések, organikus tárgy- és bioanyagalkotó workshopok kapcsolódnak.
A kiállítás és programsorozat az Európai Szolidaritási Testület, a Textilipari Műszaki és Tudományos Egyesület és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásaival valósulhat meg. A program a Budapest Design Week hivatalos eseménye.
KÖZÖS A KERT! // workshop és helyspecifikus installáció Módra Bettinával // CHILL GARDEN: NEW WAVE+
Workshop és installáció létrehozása: 2022. augusztus 18. 16-18 óráig
Módra Bettina 2019-ben szerzett MA diplomát a MOME textiltervező szakán. A textil mellett már jó ideje foglalkozik természetművészettel, mely területen leginkább helyspecifikus installációkat hoz létre egyénileg vagy más alkotótűrsakkal közösen. Fontosnak tartja a természetes anyagok használatát, az újrahasznosítást, a környezetvédelmet, mint a fenntartható élet és jövő alappilléreit. Szemléletét és művészetét is meghatározza az a gondolat, hogy a tudatos embernek feladata, hogy valamilyen módon reagáljon a körülötte zajló globális problémákra, legyen az figyelemfelkeltés, kísérletezés, vagy innovatív megoldások kidolgozása.
A Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény udvarán a Chill Garden keretében, közösségi alkotás révén megszülető munkája a 2021-ben elkészült Green Touch című installáció gondolati alapjaira épül. A “Közös a kert!”című esemény így a zöld környezet alapvető igényén kívül a közösségben létezés, a közös létrehozás örömét is magában hordozza. Az installáció előre csíráztatott magok segítségével szabadon alakítható a résztvevők által egy közösen kitalált ritmusban, ami az egyéni felelősségre hivatott rámutatni az élhetőbb és zöldebb jövő megformálására.
A natúr gyapjúréteg egy hordozó, ami kiemeli és láthatóvá teszi a mintázat alakulását, segítségével megfigyelhető a napról-napra történő változás, így folyamatművészeti alkotásnak is tekinthető. A növekedés ritmusa szerint a felület egyre vadabbá válik, a mintázat egyre kevésbé látható, a természet visszaveszi az irányítást. A kiállítás után sem válik a mű hulladékká, az installálás helyén hagyva a körülmények döntik el, mely részek élnek tovább, a többi alkotóelem pedig maradéktalanul lebomlik.
Chapter 1_GIRLZ // Szegal Hanna Lea fotókiállítása // CHILL GARDEN: NEW WAVE
2022. július 14. - augusztus 5.
Szegal Hanna Lea a 90-es évek közepén, 16 évesen kezdett el fotózni egy Praktica MTL 5B géppel
„Tinédzserkoromban a délutánjaim java részét a gördeszkapályán töltöttem. Egy alkalommal meglepően jól sikerült lencsevégre kapnom egy trükköt, így vette kezdetét a később szenvedéllyé váló fotográfia iránti érdeklődés. A „deszka” ekkor még erősen fiúk uralta terület volt, menőnek éreztem velük lógni, mégis, a pályán kívül is volt életem, ahol viszont a barátnőimmel töltöttem minden szabad percemet. Dokumentáltam szinte mindent és mindenkit, követtem a megérzéseimet és élveztem a kompozíciókat, a fotózásban csak a 36 filmkocka szabott határt.”
A Chapter 1_GIRLZ című pop-up kiállítás a jövőben bemutatásra kerülő MY DIARY című átfogó tárlat egy szelete. A kiállítás keretében Hanna életéből és – a 10 évet felölelő (1993-2003 között készült) – analóg fotóiból villantunk fel egy naplórészletet, melyek főszereplői ezúttal kizárólag lányok.
Megtekinthető: 2022. augusztus 5-ig a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény udvarán a múzeum nyitvatartási idejében.
(magyar filmdráma, 92 perc, 2021)
A Hasadék egy apa-fiú történet, a magashegyi tájakon játszódó dráma a balladák hangulatát idézi meg. Egy erdélyi származású magyar orvos az édesapja temetésére tér vissza Budapestről a Máramarosi-havasok hegyei közé, szülőfalujába. Hazatérése során találkozik a tizenhét éve nem látott kamasz fiával, s rövidre tervezett utazása végzetes fordulatot vesz.
A film Krasznahorkai Balázs rendező első nagyjátékfilmje.
Folyamatos változásban: Nőnek lenni // CHILL GARDEN: NEW WAVE
19:00 // Folyamatos változásban: Nőnek lenni // beszélgetés Csepelyi Adrienn vezetésével
20:15 // Borkóstoló Homoky Dorkával
Gender // CHILL GARDEN: NEW WAVE
Szegedi Anita
Legjobb tudomásom szerint // CHILL GARDEN: NEW WAVE
CHILL GARDEN: NEW WAVE
filmvetítés és közönségtalálkozó
A történet főszereplője Nóra és Dénes, egy fiatal házaspár. Dénes feleségét egy éjszaka nemi erőszak éri. Az ellentmondásos tanúvallomások miatt és a bizonyítékok híján a rendőrség nem tud igazságot tenni az ügyben. A férj először felesége mellé áll, támogatja, személyesen próbál meg utánajárni, hogy pontosan mi is történt azon az éjszakán, a későbbiekben azonban az eset feldolgozása próbára teszi a kapcsolatukat. A pár különösen nehéz helyzetbe kerül, mert mindez épp egy örökbefogadási folyamat végén történik, és a történtek befolyásolják a döntés kimenetelét.
Mini pozsgáskert-ültető workshop
Mindig is érdekelt a kertészkedés, de még nem volt alkalmad kipróbálni az ültetést?
Szeretnéd sokáig életben tartani otthonod növényeit, pozsgásait?
Akkor indítsd nálunk a hónap utolsó hetét egy kis kreatív ültetéssel és elmélyült alkotással!
Hangtalanul is hangosan - akusztikai ökológia és hangtáj
"Akik a kertet gondozzák" – Zöld utak a kortárs művészetben
A résztvevők munkáinak bemutatásával szeretnénk felvillantani, hogy miképpen képes a kortárs művészet vizuális eszközeinek és csatornáinak segítségével a természetes ökoszisztémák megőrzésének fontosságára irányítani a figyelmet.
Zine-készítő workshop Bella Tamarával
Növényképszövő workshop Fülöp Tündével
Szeret különféle alapanyagokkal kísérletezni a szövésen belül, így merült fel benne az a gondolat, hogy miért is ne használhatna növényeket erre a célra.
Kombucha bioanyag workshop // SzimbioLab
Manage [It] Yourself
Ezt követően a már megszokott módon kerekasztal beszélgetésre kerül sor, ahol többek között előadóink jövőbeli terveiről ,fenntartható brandek menedzseléséről is szót ejtünk majd.
Vékony Anna elsőéves MOME DMM hallgató
-Korn Anita | RuhaStory
-Tóth Ádám | Malom Projekt
-Vecsei Kinga Réta | Secondland
Inverted Nature // ÚJHÁZI Adrienn kiállítása
Meet the Artist: OLAJOS Ilka // beszélgetés a művésszel Panel című kiállításáról
(Forrás: https://hypeandhyper.com/olajos-ilka-panel/)
MOME Fair Tavasz
Ha nem a vásárlás motivál, csak kíváncsi vagy min dolgoznak évközben a momésok, gyere el, nézz körül, beszélgess!Lesz finom kézműves sör, és a vásárlásokhoz tombolaszelvény is jár! A kisorsolt ajándék csomagokat a vásáron résztvevő tervezők alkotásaiból állítjuk össze.
Krespel tanácsos házak // au workshop
A közös alkotómunka egy beszélgetéssel indul egy E.T.A. Hoffmann Krespel tanácsos című novellájából felolvasott részlet nyomán, érintve az építészeti tervezés és az építés viszonyának kérdését.
Köszöntőt mond: Somosi Rita, a BPF kurátora
A kiállítást megnyitja: Pleskovics Viola, az Építészfórum szerkesztője
A kiállítás április április 28-ig, minden hétköznap 10-18 óra között látogatható.
Helyszín: K11 LABOR, 1075 Budapest, Király utca 11.
2022. március 30.
Ászity Boglárka: Alvások (2019, 6’57’’)
Balogh Fábián: Our House (2018, 9'20)
Darabos Éva: Pá kis panelom! (2019, 8’42’’)
Felvidéki Miklós: Gorgon (2016, 8’00)
Natália Azevedo Adrade : Tövisek és Szálkák (2019, 9’45’’)
Szénási Marcell: Zűrös környék (2017. 9’07”)
Építészeti örökségünk - kortárs megoldások // kerekasztalbeszélgetés
2022. március 16.
A probléma globális, aktualitását mi sem igazolhatná jobban, mint hogy a 2021-es Építészeti Biennálé Magyar Pavilonjának Othernity projektje pontosan erre kínált konceptuális megoldásokat.
Szakál Andrea, a MOME Doktori Iskolájának hallgatója
Molnár Szabolcs, a Paradigma Ariadné Építész Stúdió tagja, az Othernity projekt egyik kurátora
Polyák Levente, urbanista, kutató, a KÉK munkatársa
OTT // Sibitka Anna kiállítása
2022. március 14 - 2022. április 4.
A Sibitka festményein megjelenő vidéki Kádár-kockák meghatározó jellemzője a homlokzat és az előkert kialakítása, amely egy korszak építészeti hagyományán túl, sematikus jellege mellett lakója identitását is kifejezi. Ha beljebb megyünk, megismerhetjük a tulajdonos belsőbb érzéseit, vágyait is. Ez olyan, mint amikor egy emberhez közelebb kerülünk, és a belső, akár álcázott tulajdonságait is megtapasztalhatjuk.
Az otthon mindenképp egy intim tér, ahova beengedni valakit felér egy önvallomással. Sibitka művein a Kádár-kockák legbelső tereihez, a fürdőszobákhoz is közelebb kerülünk, amelyek az ott élők számára a rutin és az elvonulás pillanatainban egyaránt helyszínül szolgálnak. Ezekben a terekben gyakran ablak sincs a külvilág felé, csupán egy ajtó a család közösségi tereiként szolgáló szobához és konyhához, azokon keresztül pedig az udvar irányába. A fürdőszoba funkcionalitása miatt talán a legkevesebb figyelmet kapó tér, sokaknak azonban az elvonulás és a pillanatnyi magány helyszíne.
Tabula rasa? A papír mint hordozó // Workshop és tárlatvezetés Herbert Anikóval
2022. január 29.
Herbert Anikó aka Haniko művészetében jelentős szerepet tölt be a papír: mint hordozó, mint a képalkotásnak végtelen lehetőséget biztosító felület. Alkotófolyamatában gyakori jelenség, hogy egy-egy projektjét, munkáját általa felkért szerzők versei, írásai egészítik ki. Így a kép és szöveg – melyeknek együttes hordozója a papír – szerves egységet alkot, hiszen a versek mindig többletjelentést adnak a képeihez.
“8 felhő emel” című sorozatának újrahasznosított papírképei Tóth Kinga és Tóth Réka Ágnes költőkkel kollaborációban születtek meg. Anikó egy személyes tárlatvezetést tart ahol többek között arról is mesél legújabb munkái kapcsán, hogy mit jelent számára a papír, milyen lehetőségek, rétegek, tartalmak rejlenek ebben az egyszerű, mégis izgalmas anyagban. A rövid tárlatvezetést workshop követi, ahol minden résztvevő megalkothatja saját, egyedi papírkollázsát. Haniko low waste szemléletének jegyében újrahasznosított képeinek papírsablonjai, valamint maradék- és hulladékanyagok felhasználásával készíthetitek el kollázsaitokat.
8 felhő emel // Herbert Aniko aka Haniko kiállítása
2022. január 13 - 2022. február 8.
Herbert Anikó vizuális művésznek az őszi “Nubes” kiállítás folytatásaként most januárban nyílik “8 felhő emel” címmel újabb egyéni kiállítása. A kiállítás címét az első japán versként emlegetett szöveg inspirálta - Haniko így tesz rá ismét bátor kísérletet, hogy a kelet-ázsiai kultúrák sokféle, gazdag vizuális kódjából merítve hozzon létre valami szelíden, mégis radikálisan sajátot, hol pasztell foltokkal, hol hulladékanyagokból, egyszerre artikulálva a csöndet és a csöndben tévelygés kínját és boldogságát. Más szóval az egyetlen útét, ami végül is visszavezethet minket saját belső tereinkbe.